VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

Do Česka se žene sníh a teploty spadnou na -10

Českou republiku čeká zřejmě jeden z posledních letošních víkendů, kdy se teploty udrží až 10 stupňů nad bodem mrazu. V následujícím týdnu přijde naopak prudký pokles. Napadne nový sníh a teploty skočí o 20 stupňů směrem dolů.

V sobotu bude většinou zataženo, místy se objeví mlhy a mrholení. Ve výšce 1000 m nad mořem bude déšť přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové. V Čechách ale budou od jihozápadu ustávat a oblačnost se bude částečně protrhávat.

Nejnižší noční klesnou na teploty 5 až 1 °C, na západě až na -1 °C. Naopak nejvyšší denní teploty stoupnou na 3 až 7 °C, při vyjasnění ještě výše.

V neděli bude zataženo, přechodně polojasno. Nejnižší noční teploty
klesnou na +3 až -1 °C, v Čechách dokonce při zmenšené oblačnosti až na -3 °C. Nejvyšší denní teploty budou obdobně jako v neděli kolem 3 až 7 °C.


Od pondělí se začne opět ochlazovat. Bude oblačno až zataženo s deštěm, nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 4 až 0 °C, nejvyšší denní teploty kolem 1 až 5 °C.

V úterý bude zataženo, zpočátku se sněžením. Nejnižší noční teploty klesnou na +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty nepřekročí -2 až +2 °C.

V následujících dnech bude podle meteorologů polojasno, v závěru týdne se ale objeví sněžení a mráz. Nejnižší noční teploty budou klesat na -3 až -8 °C, na sněhové pokrývce i na -10 °C. Nejvyšší denní teploty budou kolem -3 až +2 °C.

Zdroj: eurozpravy.cz