ADOLFEK – AKTUALIZOVÁNO!

AKTUALIZACE: PEJSEK NAŠEL NOVÝ DOMOV!:-)

 

S tímhle psem si nový majitel bude muset dát ještě trochu práce, získá pak ale super psa. A to se vyplatí! 😉

Adolf

 

Adolfek je nejspíš kříženec belgického a německého ovčáka, 3-4 roky starý pes,  v kohoutku cca 65 cm, při příjmu do jimlínského útulku vážil 33 kg.

Ad

 

Do útulku přišel velmi zanedbaný. Měl dlouhé dlouhé drápy, některé zuby obroušené a zapáchal. Dát ho do pořádku dalo práci, na ošetřování, mytí a česání nebyl zvyklý a nelíbilo se mu to.  Nyní už je na tom o mnoho lépe, ale manipulaci tohoto typu nemá dodnes rád.

Je to krásný statný pes. Evidentně si v životě nic moc dobrého neprožil a proto bychom byli moc rádi, kdyby se dostal k milujícímu páníčkovi. Věříme, že z Adolfka bude s trochou péče a trpělivosti kvalitní a oddaný pes. Navzdory svému věku se podle těch, co ho znají „osobně“, chová spíš jako přerostlé štěně, stále se tulí a otírá a je velmi bystrý k tomu, co po něm jeho pán chce, ať už jde o chůzi na vodítku  nebo třeba o odstraňování nežádoucího chování, například skákání, od kterého už upustil. Zkrátka je to zanedbaný, ale chytrý a učenlivý pes, který bude se správným přístupem brzy dokonalý:-)

Vzhledem ke své velikosti  a typu srsti je vhodný spíš k domku se zahrádkou.

V kotci je sám a na ostatní psy štěká. Případná snášenlivost s vaším psem by se musela vyzkoušet v útulku. Není problém, když svého psa přivezete a oba společně vyvenčíte. S kastrovanou fenou by neměl být problém.

Více fotografií a informací, včetně podmínek adopce, najdete na webu útulku v Jimlíně u Loun www.utulek-jimlin.cz nebo na jejich facebookové stránce.