České dráhy vystrojí Šlechtičnu

V pátek 25. srpna vypraví České dráhy parní vlak v čele s lokomotivou „Šlechtična“ z Plzně do Lužné u Rakovníka. V neděli 27. srpna pak pojede parní vlak zpět po stejné trase. Cestující si díky této nostalgické jízdě můžou naplánovat výlet do křivoklátských lesů nebo návštěvu ČD Muzea v Lužné u Rakovníka.

V pátek 25. srpna odjíždí parní vlak ve 13:42 z plzeňského hlavního nádraží a do Lužné u Rakovníka příjede v 17:20. Zastavuje také v Rokycanech, Berouně nebo na Křivoklátě. Po stejné trase uskuteční zpáteční jízdu v neděli 27. srpna. Z Lužné u R. odjíždí ve 14:55 a do Plzně hl.n. dorazí v 18:40.

Prodej jízdenek bude zajištěn přímo ve vlaku. Podrobný jízdní řád je v přiloženém plakátu a také na webu http://old.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/1755-parni-vylet-s-lokomotivou-slechticnou.

V sobotu 26. srpna uskuteční tento parní vlak jízdu z Lužné u Rakovníka do depozitáře NTM v Chomutově a zpět. Zde se uskuteční unikátní setkání tří parních lokomotiv „Šlechtičen“. Odjezd z Lužné do Chomutova bude v 10:50, zpět z Chomutova do Lužné pak ve 14:57.Jízdenky na tento vlak je možné koupit v předprodeji u všech pokladen ČD, doprodej jízdenek bude zajištěn přímo ve vlaku.
Podrobnosti jsou ve druhém plakátu v příloze a na webu http://old.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/1751-parnim-vlakem-z-muzea-do-muzea.

 

Zdroj foto: České dráhy