CHICCO

Pokud máte rádi klid a chcete poslušného psa z Voříškova, čtěte dál!

chic

Chico je 10 letý kříženec labradora s dalmatinem, středně velký pes, kastrovaný, čipovaný, odčervený i očkovaný. Odložen z důvodu narození miminka, které by pravděpodobně za své nepřijal. 

Povely Chico ovládá všechny naprosto skvěle (sedni, lehni, dej pac/ „kámoš“, čekej, na dvoje lusknutí prsty jde automaticky do svého pelíšku, popros, při dávání pamlsku, když řeknete důrazně pomalu, tak si ho od vás vezme opravdu velice pomalinku). Je zvyklý chodit jak na vodítku, tak na volno.

chicco

Co opravdu miluje a a je v tom skvělý je plavání. Do rybníka pro klacek skočí a poplave opakovaně tolikrát, až ho člověk musí vždy chvíli na břehu zastavit a držet, aby se vydýchal a načerpal síly.

S ostatními pejsky nemá žádný problém, pokud oni neprojeví důvod k tomu se poprat. Obecně má radši psi než fenky, ale spíše už kontakt moc nevyhledává.
Výjimkou bývají štěňata, která ho ještě vyprovokují k hrátkám a běhání. O jiná zvířata nejeví žádný zájem. S kočkama nikdy nebydlel, asi by je prohnal, ale nic jim neudělá.

Chico je velice nedůvěřivý k cizím lidem, pokud by si ho chtěl někdo cizí pohladit ožene se. Na nové lidi si zvykne za pomocí laskomin. Jakmile už jednou lidi příjme za své, je naprosto přátelský. Raději ho nedoporučujeme do rodiny s dětmi, ale protože má rád svůj klid a pohodu, bude výborným společníkem pro seniory, nebo lidi co už moc necestují a raději se věnují zahrádce.

Celý život bydlel v bytě, tedy hledáme zase byt či domek se zahradou se spaním uvnitř. A to i z důvodu, že se bojí bouřky a ohňostroje.

Máte-li o Chica zájem prosím volejte Anežku +420 723 149 929 nebo pište na: voriskov@gmail.com , podívat se můžete i na web voriskov.cz