VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

Demonstrovat za svobodu a demokracii

V den 70. výročí takzvaného vítězného února, komunistického převratu z roku 1948, se v centru Prahy na Václavském náměstí uskuteční demonstrace za svobodu a demokracii a svobodné podnikání. Akci na 25. února svolala více než dvacítka organizací, hlavně podnikatelských sdružení. Mezi pořadateli jsou i Strana soukromníků a Konfederace politických vězňů. Organizátoři varují před nástupem totalitních praktik, podle nich hrozí opět vláda jedné strany. Informovali o tom v dnešní tiskové zprávě.

„Jsme přesvědčeni, že lidé jako Andrej Babiš a struktury kolem prezidenta (Miloše) Zemana zneužívají svoji moc pro vlastní prospěch a jsou velkou hrozbou pro demokracii v Česku,“ uvedl za organizátory Radomil Bábek.

Na akci budou dohlížet lidé v uniformách Lidových milicí a Pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti. „Chceme lidem připomenout, jak křehká svoboda může být. Proto uniformy bolševických mlátiček. Zatím ještě jako recese,“ dodal Bábek.

Účastníci demonstrace budou také veřejně hlasovat o nedůvěře vládě jedné strany. Podepsat se budou moci pod Únorovou výzvu za svobodu a demokracii, což bude otevřený dopis ústavním činitelům s požadavkem na dodržování demokratických principů v Česku.