VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

Dětský den pro děti z dětských domovů z Kladna a okolí

Do Středočeské vědecké knihovny v Kladně zavítalo u příležitosti Dětského dne skoro 40 dětí

ze 4 dětských domovů z Kladna a okolí. A nenudily se.

Pozvali jsme, stejně jako v loňském roce, děti z DD v Ledcích, Unhoště, Nového Strašecí a Kladna s pobočkou ve Stochově. Všechny domovy naše pozvání přijaly, takže jsme se těšili na 53 dětí s doprovodem. Počasí vyšlo pohádkově. Dokonce až příliš. Stochovské děti se proto kvůli velikému horku rozhodly nedorazit. Zbývajících 38 kluků a holek přišlo a tak mohl Dětský den v knihovně začít.

U vchodu se děti rozdělily na tří až čtyřčlenná družstva, vybraly si název své skupiny, obdržely soutěžní kartičky a vyrazily po jednotlivých disciplínách. Bylo naprosto lhostejné, kterým stanovištěm začnou a tak některé skupinky započaly svou cestu vyráběním hliněného amuletu za pomoci špachtlí, brček a dalších nástrojů, někdo stavěl silnice a křižovatky od společnosti Kartonie, jiné se se poslepu učily proplést  Labyrintem potmě, zahrát si pexeso pro nevidomé, rozeznávat po čichu různé druhy koření, po hmatu různé tvory a jen chutí určovat, co se zakrytýma očima ochutnaly. To vše jim nabídla Neviditelná výstava.

O něco náročnější disciplínou byly soutěžní kvízy na téma pohádek a pohádkových postav. Všechny děti ale zřejmě při jejich četbě dávaly bedlivý pozor, protože je zvládly s přehledem. Krokodýla, labuť, či oblékací panenku si děti mohly slepit u dalšího stanoviště, nádvoří pak děti rozsvítily svými křídovými pestrobarevnými obrázky. Tam na ně také čekaly pohybové disciplíny a testy šikovnosti.