Dopravní akce v Kladně

KLADENSKO – Kladenští policisté se zapojili do rozsáhlé dopravní akce a dohlíželi na dodržování pravidel silničního provozu.

V průběhu tohoto týdne od pondělí 10. října 2016 do posledního víkendového dne probíhá po celém území České republiky bezpečnostně dopravní akce s organizací TISPOL na pozemních komunikacích.

Do té se zapojili také policisté z Kladna.
Akce je zaměřenoa hlavně na kontrolu autobusové a nákladní dopravy a dodržování sociálních předpisů v dopravě. Při kontrole budou policisté dohlížet na plynulost a bezpečnost silničního provozu. Samozřejmě, že se v průběhu dopravních akcí policejní hlídky zaměří na dodržování pravidel silničního provozu a budou současně prováděny kontroly po odcizených vozidlech, věcech a pátrání po osobách. Jedním z cílů dopravního opatření je také snížit počet dopravních nehod a nekázeň některých řidičů na pozemních komunikacích.

Prvním dnem, kdy se kladenští policisté v tomto týdnu podíleli na kontrolní činnosti v rámci dopravní akce spojené s organizací TISPOL, bylo úterý 11. října 2016 a hned další následující den 12. října 2016. Kladenští policisté v průběhu těchto dvou dnů zkontrolovali několik desítek motorových vozidel. Nejčastějšími přestupky byl nevyhovující technický stav vozidla a nepoužití bezpečnostních pásů.