Dopravní nehody na území okresu Kladno

Včerejšího dne 10. ledna 2018 policisté kladenského dopravního inspektorátu vyjížděli k šesti dopravním nehodám, které se staly na území okresu Kladno. Například jedna z dopravních nehod, která byla tohoto dne vyšetřována, se stala jen několik minut po dvanácté hodině na silnici II. třídy č.236 v úseku mezi obcemi Kačice – Smečno.
Dvaadvacetiletá řidička z dosud nezjištěných příčin narazila do dopravního značení a sjela se svým vozidlem značky Renault Twingo mimo pozemní komunikaci, kde došlo ke střetu se stromem. Řidička utrpěla zranění hlavy, se kterým byla transportována posádkou ZZS do nemocnice Motol v Praze.
Policisté provedli s řidičkou dechovou zkoušku, která byla s negativním výsledkem.

Po třinácté hodině byla oznámena dopravní nehoda nedaleko Slaného na sjezdu z dálnice D7. Na křižovatce pozemní komunikace obcí Slaný – Knovíz – Jemníky.

Policie opět vyzývá řidiče aby po usednutí za volant věnovali vždy pozornost jízdě v silničním provozu, a to nejen pro svoji bezpečnost, ale i vůči všem účastníkům silničního provozu. Dále v tomto proměnlivém počasí bývají pozemní komunikace v některých úsecích kluzké a dochází tak ke zhoršené sjízdnosti a z těchto důvodů , je vždy nutno přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky a dbát na dodržování předpisů  silničního provozu. Policie neustále apeluje na řidiče, aby za volant usedali vždy odpočatí a při jízdě se plně věnovali řízení. Každý řidič by si měl uvědomit, že alkohol a ani jiné omamné a psychotropní látky za volant nepatří, a že je třeba, aby řidiči k sobě byli tolerantní.