Drzost zlodějů

Kladenští policisté opět upozorňují občany, aby dbali zvýšené opatrnosti a především v těchto letních měsících neponechávali na svých zahradách volně svůj majetek. Zloděj umí využít dané situace a po překonání i vysokého oplocení vnikne na pozemek a nezajištěné věci jsou poté pro něho snadnou kořistí, aby se obohatil ve svůj prospěch.
Jedná se například v těchto sezónních měsících především o zabezpečení zahradního nábytku, jízdních kol, elektroniky, zahradního náčiní, grilů, ale i ponechaných mobilních telefonů a jiných věcí, i když je máte umístěny na svých pozemcích. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem  pod uzamčením nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Jedině preventivním zajištěním může každý  předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří  odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky. Neopomínejte si na svých pozemních zabezpečit i svá vozidla a ani zde v nich neponechávejte žádné doklady, finanční hotovosti a cennosti.
Policisté územního odboru Kladno na jednotlivých obvodních odděleních v současné době prošetřují několik krádeží, kterých se dopustili pachatelé z obydlí nebo z nezajištěných zaparkovaných vozidel na soukromém pozemku.
Dne 16. července 2017 bylo oznámeno poškozeným sedmačtyřicetiletým mužem z Kladenska, že neznámý pachatel vnikl na jeho pozemek ve Stochově, kde měl zaparkované osobní vozidlo. Následně došlo z vozidla k odcizení věcí, a to navigace, rybářských potřeb s příslušenstvím včetně rybářského lístku.