ELMO – AKTUALIZOVÁNO!

AKTUALIZACE: PEJSEK NAŠEL NOVÝ DOMOV!:-)

 

I krasavci s PP mohou skončit v útulku.. Pokusíme se pomoci zařídit, aby tam nebyl napořád..čtěte dál!

Elmo

Elmo je nádherný lousiánský leopardí pes s PP (chovatelská stanice již neexistuje, byla kontaktována bohužel bez odpovědi), jsou mu 4 roky.

Elmo neměl asi nejrůžovější život, přišel do útulku od paní, která si ho vzala od jeho prvního majitele, ale nedostala o něm pravdivé informace a musela se ho vzdát. Pravděpodobně prožil většinu života zavřený v kotci, nebyl vůbec socializovaný, neuměl komunikovat s jinými psy, ze strachu reagoval agresivně a hrozilo, že by mohl kousnout i člověka. Byl vyhublý s ošklivými otlaky, nic neuměl, nereagoval ani na své jméno…lidem v útulku dalo velkou práci dát ho dohromady, ale povedlo se:-)

Elmo

 

Elmo již umí krásně reagovat na přivolání, rozumí povelům sedni a lehni, krásně a neustále dává pac:-) Dál se učí a rád pracuje. Také se velmi zlepšil v komunikaci se psy, na vodítku je zvládá míjet v malém obloučku, je naučený nosit náhubek, takže pro zkušeného páníčka nebude Elmo představovat žádný problém. S pejsky, které zná, zvládá chodit na společné procházky.

K lidem je přátelský a má rád jejich společnost – je to dokonce velký mazel, je zvyklý i na děti.
Je to moc hodný pes, který svou rodinu bude nadevše milovat.

Na základě RTG vyšetření bylo vysloveno podezření na dysplazii loketních kloubů FPC, momentálně však  nemá žádné viditelné problémy nebo snad bolesti, takže dostává pouze preventivně chondroprotektiva. Na zadních nohách byla diagnostikována hypermobolita kloubů, která však vůbec ničemu nevadí a Elmíka nijak neomezuje.

Elmo je kastrovaný, čipovaný i očkovaný.

Na video s ním se můžete podívat ZDE.

Další fotografie  a informace, včetně podmínek adopce, najdete na Facebooku nebo webových stránkách útulku Voříškov, kousek za Prahou, kde se momentálně nachází. www.voriskov.cz nebo Facebook.