Finále Atletiky pro děti poprvé ve Slaném

Finále Atletiky pro děti se ve Slaném uskuteční vůbec poprvé ve své osmileté historii. Akce bude zahájena v 15:00 společnou rozcvičkou dětí, o půl hodiny později začne samotná exhibice. Všechny tři atletky budou v 16:30 k dispozici při autogramiádě přímo na stadionu. Speciálním aktivním hostem exhibice v hodu oštěpem na cíl bude starosta Slaného Martin Hrabánek.

Nejlepší česká běžkyně Eva Vrabcová-Nývltová je pátou ženou z olympijských her ze Soči 2014 v běhu na lyžích, která změnila sport a na letošním mistrovství světa v atletice v Londýně skončila jako druhá nejlepší Evropanka na maratonu na čtrnáctém místě. „Je to pro dobrou věc, děti by se ve sportu měly podporovat. A je jedno, jestli to je běh na lyžích nebo atletika, která mi teď naplňuje můj život a je to něco, bez čeho bych si nedokázala svůj život představit,“ uvedla Vrabcová-Nývltová.Do Slaného přijede až z Trutnova a v neděli pravděpodobně poběží silniční mistrovství republiky z Běchovic do Prahy. „Jsem od minulého závodu trochu potlučená,“ zmínila Vrabcová-Nývltová svůj pád minulý víkend v Ústí nad Labem, kde se neúspěšně pokoušela o český rekord v půlmaratonu.

Klučinovou v posledních letech trápí zdravotní potíže zejména s ramenem, přesto se na letošním mistrovství světa dostala v sedmiboji do elitní desítky. Cachová vyhrála v letošní sezoně mezinárodní vícebojařský mítink v Kladně a na světovém šampionátu obsadila patnácté místo.