Havárie zkomplikuje dopravu v Mělníku

Havárie šachty horkovodu přímo na mělnické křižovatce ulic 28. října a Havlíčkovy zapříčinila úplně uzavření této křižovatky. To začne už v pondělí 6. listopadu a potrvá až do středy 20. prosince. Řidiče, projíždějící centrem Mělníka, čekají nemalé dopravní komplikace a omezení.
Podle referentky kanceláře vedení mělnického městského úřadu Petry Kučerové budou po celou dobu uzavírky linky autobusové dopravy PID číslo 369, 470, 471 a 472 ve směru od autobusového nádraží vedeny přímo nahoru ulicí Kapitána Jaroše. Ta je ovšem ve své horní části jednosměrná, auta tudy jezdí pouze dolů směrem k autobusovému nádraží.
Ulice Kapitána Jaroše bude v období uzavírky zobousměrněna v celé své délce a autobusy nahoře na jejím konci budou odbočovat vlevo do Fibichovy ulice, aby obsloužily tuto zastávku. Pak už budou pokračovat po své pravidelné trase.
Obousměrný provoz ulicí Kapitána Jaroše bude platit, ale jen pro autobusy hromadné dopravy, pro osobní vozidla zůstane směr jízdy stejný, jako v běžném dopravním provozu. Po dobu uzavírky bude v ulici Kapitána Jaroše, v úseku mezi křižovatkami s ulicí U Sadu a Fibichova, stanoven přechodným dopravním značením zákaz zastavení z důvodů zajištění bezproblémového průjezdu autobusů.