Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová povede českou obchodní delegaci na summit

V červnu příštího roku povede hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) českou obchodní delegaci na summit SelectUSA 2018. Takový byl závěr její zahraniční cesty do Washingtonu, D. C., během níž se setkala s americkými vládními představiteli ze Senátu, představiteli administrativy a zástupci soukromého a nevládního sektoru.

Hejtmanka se v Americe setkala se zástupci společnosti Microsoft a diskutovala s nimi o nedávných aktivitách v České republice. Řekla, že oceňuje vše, co společnost Microsoft udělala pro hospodářský rozvoj v České republice, a projevila přání, aby své rozvojové aktivity v ČR zvýšila. Společnost Microsoft vyjádřila zájem o inovační centrum v regionu a také o možné partnerství v oblasti vzdělávání technického charakteru nejen ve velkých městech, ale také ve venkovských oblastech.

Hejtmanka byla zároveň pozvána profesorem Dr. Michaelem Czinkotou, odborníkem na mezinárodní obchod, aby s ním společně vystoupila na půdě univerzity v Georgetownu a představila Středočeský kraj jako motor růstu hospodářského rozvoje v České republice. „Jsem hrdá, že jsem Češka a že mohu americké a zahraniční studenty informovat o příležitostech v České republice a doufám, že přijedou tyto příležitosti osobně poznat,“ prohlásila Jaroslava Pokorná Jermanová.