VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

HUDEBNÍ NOVINKY březen 2020

Na začátku března zařazujeme tyto novinky 🙂

Nezaměnitelná zpěvačka Lady Gaga vydává singl Stupid Love, kterým fanouškům dává vzpomenout na zlatou artpopovou éru její kariéry, během které vznikly hity, jako je Born This Way nebo Judas, které z Lady Gaga udělaly jednu z nejsledovanějších osobností hudební scény. Aktuální singl Stupid Love pochází z chystaného šestého studiového alba, které by mělo vyjít později v letošním roce.

Držitelka Oscara, Zlatého glóbu a Grammy Lady Gaga je výjimečnou zpěvačkou a performerkou, která za svou kariéru prodala přes 35 milionů alb a připsala si přes 32 miliard streamů, což z ní dělá jednu z nejposlouchanějších zpěvaček hudební historie. V roce 2016 Gaga vydala zatím poslední autorské album Joanne, které se stalo již čtvrtým albem v řadě, které debutovalo na první příčce žebříčku Billboard Top 200. Vedle hudební kariéry je Lady Gaga i herečkou, která se objevila například v populárním seriálu American Horror Story nebo v hlavní roli filmu Star Is Born, který stvořil píseň Shallow, která se stala jedním z největších hitů loňského roku, a v roce 2017 na Netflixu vyšel dokument o zpěvaččině životě s názvem Lady Gaga: Five Foot Two, který získal násobná ocenění za nejlepší hudební dokument roku.

Americký producent Surf Mesa vydává ve spolupráci se zpěvačkou Emilee singl Ily. Mesa objevil Emilee skrze TikTok, kam v listopadu minulého roku nahrála cover singlu Can’t Take My Eyes Off Of You, který si připsal miliony přehrání. Singl Ily se aktuálně nachází na předních příčkách žebříčků virálních písní ve Francii, České republice nebo Belgii a na platformě Shazam si skladbu vyhledalo téměř čtvrt milionu uživatelů.

Teprve 19letý producent Surf Mesa, vlastním jménem Powell Aguirre, nahrával beaty ve svém pokoji již od čtvrté třídy. Jeho největšími vlivy byly, a dodnes jsou, Odesza, Petit Biscuit nebo Kasbo. Mesa si však za léta praxe vytvořil vlastní originální zvuk, který se vyznačuje nádhernými melodiemi, hřejivými bicími a snivou atmosférou, která se rozprostírá do nekonečných dálek.

Nezastavitelný multiplatinový britský producent a skladatel Jonas Blue vydává singl Mistakes, na kterém spolupracoval s britskou zpěvačkou Palomou Faith. Ta je společně s Adele jedinou britskou interpretkou, které se podařilo vydat tři násobně platinová alba.

Mezi největší hity Jonase Blue patří skladby Fast Car, Perfect Strangers, Mama, Rise, Polaroid nebo Ritual. Na svém kontě má téměř 10 miliard streamů, 50 milionů prodaných singlů, přes 120 platinových certifikací, 5 nominací na BRIT Award a každoročně jisté místo na největších hudebních festivalech, jako je například Tomorrowland nebo Lollapalooza. Aktuálně má Jonas každý měsíc vlastní show v rádiu, je pořadatelem úspěšných akcí elektronické hudby v Londýně a založil vlastní značku a label Electronic Nature.

Americko-britská zpěvačka Celeste vydává singl Stop This Flame, který stejně jako její tvorba propojuje britský soul, jazz a R&B. Celeste, ze které jsou nadšení kritici i hvězdy hudebního průmyslu, mezi které patří například Billie Eilish, aktuálně získala Brit Award i BBC Music Award a byla jmenována jako hlavní tip každoročního žebříčku BBC Sound of 2020. Celeste byla dále předskokankou Michaelu Kiwanukovi a vystoupila na největších hudebních festivalech, jako je Glastonbury, Primavera Sound nebo Field Day. Dále se objevila na stránkách prestižních médií, jako jsou The Guardian, Vogue nebo NME.

Již v šestnácti letech si Celeste všiml její současný manažer po tom, co na YouTube nahrála vlastnoručně napsanou skladbu, která vzdávala poctu jejímu otci. Když Celeste skončila školu, vydala u hudebního vydavatelství vlastněném Lily Allen debutový singl Daydreaming, po kterém v březnu roku 2017 následovalo debutové EP The Milk & the Honey. O rok později vyšlo další EP Lately, které následovaly singly Strange a zmíněný Stop This Flame, které se staly hity. Aktuálně Celeste pracuje na debutovém albu a v dubnu letošního roku vyráží na turné po Evropě.

Losangeleský producent a umělec Gryffin vydává singl Body Back, na kterém spolupracoval se švédskou zpěvačkou Maiou Wright. Singl pochází z jeho debutového alba Gravity, které vyšlo v říjnu minulého roku.

Gryffin, vlastním jménem Dan Griffith, začínal jako klasicky trénovaný kytarista a klavírista. Odtud se posunul a zviditelnil remixy známých hitů, jako jsou Talking Body od Tove Lo, Animals od Maroon 5 nebo Desire od Years & Years. Následovala čistě vlastní tvorba v podobě hluboce melodických tanečních kousků, které s celkovými streamy přesahujícími 55 milionů zabodovaly zejména na Spotify. Na YouTube si připsaly dohromady téměř 15 milionů přehrání. Jedná se o Heading Home, Whole Heart, OMG, All You Need To Know a megahit Feel Good.