VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

HUDEBNÍ NOVINKY pro říjen 2020

Na začátku října 2020 zařazujeme tyto hudební NOVINKY :

DAVID GUETTA & SIA: Let’s Love

Když se tihle dva sešli, natočili megahit. Ať už jde o jeden z nejúspěšnějších singlů digitálního věku Titanium, s nímž od roku 2011 nasbírali přes miliardu přehrání napříč platformami, nebo skladby She Wolf (falling To Pieces), Bang My Head či Flames. Novinka Let’s Love vznikla letos v nejisté době během světové koronavirové krize jako poselství o lásce a naději.

Kanaďan Johnny Orlando vydává píseň What If, která na TikToku nasbírala už 12,8 milionu videí. Singl mladého nedávno podepsaného umělce vydavatelstvím Universal Music, Johnnyho Orlanda, se stal celosvětově virálním hitem sociálních sítí. Nyní má píseň na YouTube už přes 45 milionů zhlédnutí a na Spotify přesáhla hranici 46 milionů streamů.
Mladý umělec v roce 2011 zveřejnil cover písně Mistletoe Justina Biebera, který nahrál se svou starší sestrou. Po zveřejnění singlu na svém soukromém YouTube kanálu JohnnyOsings, píseň získala 100 tisíc zhlédnutí, a tak sourozenci pokračovali s nahráváním dalších coverů od Taylor Swift, Seleny Gomez nebo Shawna Mendese. Nyní má Johnny Orlando přes 2 miliony měsíčních posluchačů na Spotify a řadí se do skupiny mladých talentů nové generace.

Avenue Beat – F2020

Sam Backoff, Savana Santos a Sami Bearden jsou zpátky. Tyhle tři, známé jako Avenue Beat, propíchly téma pandemie, společenskou izolaci, mrtvá domácí zvířata, špatný románek a neúspěšný singl, když na TikTok tajně vydaly „F2020.“ Během 48 hodin měl singl sedm milionů views a šéfredaktor TechCrunch Matthew Panzarino je na twitteru označil jako píseň roku. 

 

Píseň je o náročném roce 2020, o sociální nespravedlnosti, o prezidentu Trumpovi, australských požárech, igelitových oblecích, pandemii a životě současné generace. Píseň nepřináší odpovědi na všechny otázky života. „Když tu píseň napíšete, tak to všechno pěkně stručně řeknete světu. A jediné, co chceme je, abyste zpívali s námi,” dodávají autorky.

salem ilese – Mad at Disney

Jednadvacetiletá popová umělkyně salem ilese vydává píseň Mad at Disney. Píseň se už stala TikTokovým megahitem, který nasbíral více než 1,4 milionu natočených videí. Zpívá prý déle, než si je sama schopna pamatovat. Její rodiče žertují, že na ni mají spoustu „vyděračských nahrávek.“ „Písničky jsem psala snad od doby, co jsem uměla mluvit. Jako dítě jsem psala o plyšácích nebo klucích, prostě o tom, co jsem měla ráda. S vrozenou touhou dělat hudbu mě rodiče dali na hodiny hudby a představili mi oblíbence David Bowie a The Beatles, jelikož dle rodičů bylo důležité, abych znala hudební velikány,“ říká zpěvačka.

 

Ať už mluvíme o písni It Gets Better nebo o aktuálně vycházejícím singlu Mad at Disney, vidíme v nich jedinečné DNA salem. Novinka s chytrým lyrickým zaujetím Disneym, s neodolatelnou melodií překvapivým a fascinujícím způsobem. „Myslím, že moje síla jako umělce a autora je v mé lyrice a schopnosti psát pomocí zajímavých konceptů. Nechci psát písničky jen tak,“ říká salem.

 

SIGALA & JAMES ARTHUR – Lasting Lover

Sedm TOP10 hitů, nominace na Brit Award za singl Lullaby, sedm singlových platin, deset miliónů prodaných singlů po celém světě, dva bilióny streamů… krátká statistika úspěchů britského DJe a producenta Sigaly předchází vydání super duetu s Jamesem Arthurem Lasting Lover.

Nezaměnitelný syrový Arthurův hlas v kombinaci s kreativním a euforickým hudebním talentem Sigaly přináší přitažlivě hitovou kombinaci.

„Tuto písničku původně složil Lewis Capaldi a já ji poprvé slyšel v akustické verzi. Od té chvíle až do teď se z celé tvorby stala neskutečná zábava. S Jamesem jsem chtěl spolupracovat už věky, protože jeho hlas miluju, ale jsme protože písničku tvořili v průběhu karantény, nemohli jsme se vidět osobně, tak jsme pracovali online přes Zoom. A ve finále jsme se naživo poprvé viděli až při natáčení videoklipu,“ dodává se smíchem Sigala.

Dan Adam