VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

Kladno nabízí zdarma forenzní, identifikační značení jízdních kol.

Účinné zabezpečení kol nabídne jejich majitelům statutární město Kladno ve spolupráci s kladenským územním odborem Policie České republiky. Díky finanční podpoře Ministerstva vnitra ČR vlastníci kol mohou získat jejich jedinečné DNA značení.

„V rámci prevence kriminality jsme připravili pro Kladeňáky možnost své kolo co nejlépe ochránit. V průběhu září si ho budou moci na vybraných policejních služebnách zcela zdarma nechat označit unikátní technologií mikroteček s obsahem syntetického kódu DNA. Kolo získá svoji identitu, označení o ochraně by mělo navíc dát nenechavci jasný signál, že tohle kolo má město i policisté v databázi a vůbec nebude lehké si ho přivlastnit či případně prodat,“ představil výhody projektu kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Bicykly současně město zanese do speciálního registru. Ve spojení s rozsáhlou mezinárodní databází chráněných předmětů přestavuje forenzní značení silný nástroj při ochraně majetku, ale i při jeho případné jednoznačné identifikaci. Značení na služebně v Kročehlavech v ulici Kosmonautů 2117 bude probíhat ve dnech 6. září od 9 do 13 hod., 17. září od 13 do 18 hod. a 16. října od 10 do 16 hod. V Kladně budou policisté kola značit na služebně na nám. Edvarda Beneše 1613 ve dnech 19. září od 9 do 12 hod., 3. října od 14 do 18 hod. a 16. října od 12 do 16 hod. V tyto termíny se mohou na služebny dostavit majitelé kol, kteří dovršili 15 let. Podmínkou je dále předložení platného dokladu totožnosti a dokladu o koupi kola. Kolo k označení musí být čisté, suché a technicky způsobilé.