VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

KONEC PRÁZDNIN – hudební NOVINKY

Na konci SRPNA zařazujeme tyto novinky : SLZA…Astrid S…BTS…POETIKA a MIRAI a Miley Cyrus                                                   Astrid S – Marilyn Monroe

 

Norský poklad a globální popstar Astrid S vydává singl Marilyn Monroe, který je inspirován samotnou ikonou. Námětem byl dokument o Marilyn, který když Astrid S viděla, přišla nažhavená do studia a chtěla ze sebe dostat všechno, co o ikoně do té doby nevěděla.

Zpěvačka se spojuje s Marilyn Monroe ve „feministické politice“ a zpívá, že „kdybych spala se stovkou chlapů, myslel by sis, že je to zločin“, „Čím méně nosím, tím více kritizuješ“, „Nepotřebuji povolení být tím, kým chci být.“ Píseň je také o tom, že Astrid S začala v hudebním průmyslu jako teenager a bylo jí řečeno, aby nosila více oblečení a současně s tím byla povzbuzována, aby pečlivě vyjadřovala své myšlenky týkající se obrazu těla a pohlaví.

Astrid S vyrostla z národního pokladu ve své domovské zemi Norsku v globální popstar s širokou fanzónou. V posledních dvou letech Astrid dosáhla více než 1,55 miliardy streamů, vydala dvě vysoce očekávaná EPčka „Trust Issues“ a „Stripped Down“, završila vyprodané turné po USA a Evropě, turné s Years a Years a Zara Larsson, a navíc se stala tváří kampaně Fendi. Je také oceněna jako „Umělec roku“ na norské Grammy a má za sebou několik úspěšných spoluprací s NOTD, Brett Young a Shawn Mendes.

Slza – Fotky

 

 

Kapela Slza v letním klipu nosí fotky po kapsách a užívá si roadtrip i „Ameriku“

Kapela Slza v novém videoklipu k pozitivnímu songu Fotky našla inspiraci v 60. letech. Letní filmový roadtrip hýří retro barvami a efektem VHS přehrávače. Po posledních třech videoklipech z nové desky 3, které se nesly spíše v melancholickém, až temnějšm duchu, jsou Fotky příjemným osvěžím a ideálním songem pro letní dny. Za režií stojí již dvorní spolupracovník kapely – Radim Věžník –  ten měl představu amerického venkova, ale vhodné lokace nakonec našel v okolí Karlštejna.

„Písnička Fotky je o nostalgii a o tom, že je důležité občas se ohlédnout zpátky a nezapomínat. S režisérem Radimem Věžníkem jsme přemýšleli, jak tu nostalgii ve videoklipu znázornit. Nakonec jsme k tomu využili několik retro prvků – nábytek z 60. let, starý polaroidový foťák a Pontiaca z roku 1973. Celý videoklip je zároveň laděn do teplejších, retro barev a místy jsme použili i efekt VHS přehrávače,“ popisuje Petr Lexa, zpěvák kapely a spoluautor hudby a textu.

Videoklip se natáčel během červencových dnů v okolí Mokřiny a lomu Velká Amerika. I když na první pohled působí výpravně, kapela i režisér Radim Věžník vše natočili na pár kilometrech čtverečních a původní vizi roadtripu po USA se podařilo vytvořit i v okolí Karlštejna.

Skladba Fotky má v podstatě hned několik významů. Mně při přípravě konceptu klipu hned evokovala nějaký roadtrip po venkově USA a v momentu, kdy jsme hledali vhodné lokace a zahlédl jsem na mapě lom Velká Amerika, bylo jasno, kde budeme točit. Je to dobrá letní pohodovka a doufám, že diváci nasají tu super atmosféru, kterou jsme měli při natáčení,“ zaznělo od režiséra Věžníka.

Stejně jako další písně z alba 3 i singl Fotky vznikl pod dohledem zahraničních producentů Olivera Soma, Edda Hollowaye a Nicka Atkinsona.

„Fotky vznikly v Berlíně na základě části refrénové melodie, se kterou jsem pracoval sám při skládání doma. Zasekl jsem se a nevěděl, jak dál, tak jsem nápad nahodil tady a asi za hodinu jsme celou písničku dodělali. Když jsme potom s Eddem Hollowayem v Londýně diskutovali nad produkcí, chtěli jsme, aby písnička zněla moderně, zároveň ale aby v sobě nesla emoci a živelnost koncertní kapely,“ vzpomíná kytarista Lukáš Bundil a Petr Lexa dodává: „Text k Fotkám vznikal asi nejdéle ze všech písniček. Od začátku jsem věděl, že by měl být o nostalgii. O tom, jak je důležité ohlížet se v životě zpátky a hlavně nezapomenout. S Xindlem X jsme vymysleli, že symbolem vzpomínek budou právě fotky, které člověk nosí pořád u sebe, aby mu připomínaly to, na co by jinak možná zapomněl.

 

Poetika feat. Mirai – Karavana

Kapely Poetika a Mirai společně vydávají singl Karavana.
Videoklip k singlu točili na vrakovišti a psychiatrické ordinaci uprostřed lesa

Spojení kapel Poetika a Mirai je výsledkem mnohaletého přátelství, kdy jako kolegové z hudební branže společně odstartovali svá angažmá. Kapely při sobě stály v úplných začátcích a absolvovaly spolu i první vyprodané turné. Společný song je tak přirozeným vyústěním jejich významného kamarádství a vzájemné podpory. Videoklip k písni vznikl pod rukama dvorního režiséra Ondřeje Kudyna a za textem stojí zpěvák Ondřej Brejška a Eduard Rovenský z Poetiky. Píseň Karavana je první vlaštovkou z projektu Identity, kterou připravuje Poetika v rámci chystaného stejnojmenného alba. Těšit se fanoušci mohou na tři songy, tři videoklipy, tři hosty a tři různé žánry.

Píseň o pomíjivosti všeho a všech, a chápání života jako zbytečného, jenž nemá opravdový smysl. „Myšlenka Karavan zaměstnávala moji hlavu už asi přes rok, a proto jsem rád, že se mi ji povedlo převést do písně, a to tak, že ta uvolněná melodie obrousila její pochmurné hrany. Je pravda, že jsem občas marně hledal důvod vůbec něco dělat, když to ve finále stejně pomine, ale nic není tak černé, jak se zdá. Jsou to právě maličkosti a momentální radosti ze života a pocity štěstí, které za to stojí i když pominou. Ty vám totiž nikdo nevezme,“ říká frontman kapely Poetika Ondřej Brejška.

„S Poetikou jsme zažili první větší úspěchy a vyprodané koncerty, na které určitě nezapomeneme. Ondra z Poetiky si dokonce od nás netatérů nechal vytetovat iniciály našich jmen přímo v šatně v Lucerně, takže tam byl obrovský kus srdcařství a vlastně lásky. Na feat nešlo říct ne. Navíc si myslím, že ta píseň je super!“ komentuje frontman kapely Mirai a zve k poslechu nové písně a zhlédnutí nevšedního videoklipu Karavana.

O scénář a námět videoklipu se postaral společně s režisérem Ondřejem Kudynem právě zpěvák Poetiky Ondřej Brejška. „Chtěli jsme to zanechat jednoduché skrz lokace, abychom střihem neskákali a zachovali posloupnost mezi scénami. Ty měly charakterizovat náladu songu. Natáčení začalo kvůli východu slunce někdy ve tři ráno ve Velkém Meziříčí a točili jsme spáleniště povozu, čímž jsme navazovali na předchozí klip Padám. Ondrovi jsme opálili obličej a oblečení a nechali jsme ho vstávat z popela. Druhá scéna s Miraiem byla kvůli set designu komplikovanější, jelikož jsme si umanuli, že chceme uprostřed louky pod stromy postavit psychiatrickou léčebnu. Takže jsme od pěti od rána další den budovali a tapetovali zdi, a nakonec tuto falešnou ordinaci postavili. Poslední scéna se odehrává na vrakovišti, kam jsme si natahali a naaranžovali vraky aut a na ně a mezi ně rozházeli všech devět členů obou kapel,“ popisuje natáčení klipu režisér.

Skupina Poetika připravuje album Identity, k němuž se váže stejnojmenný projekt, jehož součástí je právě novinka Karavana. Projekt stojí na odlišném hudebním prostředí, vkusu a inspiraci členů kapely, kde tyto tři různé hudební identity přenáší do třech písní, z nichž každá reprezentuje jednoho člena kapely. „Tím prvním je Karavana, která zastupuje pop a indie, které má rád Dan. Ještě nás čeká uvedení rapového song, a pak ještě toho tvrdšího s prvky hardcore rocku,“ říká zpěvák Ondřej Brejška a doplňuje, že nad hostem pro první píseň nemuseli příliš dlouho přemýšlet, jelikož po všem, co s kapelou Mirai zažili, přesně věděli, co chtějí.

BTS – Dynamite

Čím dál světově populárnější jihokorejská boybandová kapela BTS vydává první, čistě anglicky zpívaný singl Dynamite. Skladbu napsal David Stewart spolu s Jessicou Agombar a spolu s ním vychází i videoklip, který hned po prvních dnech má na svém kontě více než 200 miliónů zhlédnutí!

U nás se singl drží od vydání na prvním místě prodejnosti na iTunes a je jednou z nejoblíbenějších nových skladeb na Spotify.

BTS je zkratka pro Bangtan Boys, sedmičlennou kapelu, která vznikla v roce 2010 a debutovala o tři roky později. Hodně svých písniček si píší sami a jejich styl se dá zařadit někam mezi K-pop, hip-hop a EDM. Texty se soustředí na typické vztahové problémy teenagerů, školu, lásku, individualitu.

 

MILEY CYRUS – Midnight Sky

Miley Cyrus je zpátky! Zpěvačka vydává nový singl Midnight Sky, který naznačuje nový směr, kterým se světová superstar hodlá vydat. Písnička je inspirována posledním rokem zpěvaččina života a doprovází ji videoklip, který si Miley sama režírovala.

Při tvorbě se Miley Cyrus nechala inspirovat silnými ženskými hudebními ikonami, jako jsou Stevie Nicks, Joan Jett a Debbie Harry. Ženy, které vždy byly odvážné a originální. Videoklip ukazuje zpěvačku takovou, jaká se cítí ona sam být: nesmlouvavá, sexy, sebejistá, experimentální a silná.

DA