VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

MĚLNÍK: Mostek v Nůšařské bude od pondělí otevřen

Mostek přes Pšovku v Nůšařské ulici bude uveden do provozu v pondělí 17. června. Pomůže tak objízdné trase v Českolipské ulici, která byla stanovena po dobu oprav na kruhovém objezdu u Mefritu (u Mountfieldu) a silnice I/9 směrem na Vehlovice. Osobní automobilová doprava bude přes most vedena obousměrně až do skončení oprav na silnici, tedy do konce srpna letošního roku. Otevřený ovšem zůstane už trvale. Zda ale bude doprava vedena oběma směry nebo jen jedním směrem teprve ukáže provoz a parkování v přilehlých ulicích.

Díky objízdné trase, která je vedena právě Českolipskou ulicí, se doba rekonstrukce okružní křižovatky a komunikace I/9 v úseku od Vehlovic po rondel zkrátí dokonce o jednu čtvrtinu. Město Mělník navíc povolilo pokládku asfaltu v nočních hodinách a díky tomu se práce na jednotlivých etapách zkrátí, v každé etapě na místo dvanácti dní, bude uzavření trvat jen sedm dní.

V červenci přijde na řadu část silnice mezi Strážnickou a Nad Oborou. I tady bude komunikace zcela uzavřena a objízdná trasa i nadále zůstane po Českolipské a Rumburské. Při té příležitosti se opraví další čtvrtina rondelu. Opět se první víkend v měsíci vozovka odfrézuje a následující víkend se položí nový asfalt a druhá čtvrtina rondelu bude provozu schopná.

V poslední etapě bude uzavřena polovina rondelu až k ulici Nad Oborou. K tomu by mělo dojít během srpna.