Město Žatec připravilo setkání s veřejností na téma UNESCO

Setkání s veřejností, při kterém se bude debatovat o zápisu Žatce na Seznam světového dědictví UNESCO, připravilo vedení města. Setkání se uskuteční v úterý 13. června od 15.30 hodin ve Staré papírně. Veřejnosti se při této příležitosti představí členové skupiny steering group, která má na starosti přípravu Žatce k zápisu na prestižní seznam. Setkání se zúčastní i vedení města, tedy starostka Zdeňka Hamousová a místostarostové Jana Nováková a Jaroslav Špička, který je zároveň hlavním manažerem pro jednání o zápisu Žatce do UNESCO.

„Chceme veřejnosti vysvětlit pozitiva zápisu na seznam světového dědictví a jaké z toho vyplývají šance pro město – rozvoj cestovního ruchu, příležitosti dalšího navazujícího rozvoje. Zápis na seznam UNESCO je důležitý pro zachování architektonické jedinečnosti města, ale může podpořit i lokální patriotismus,“ vysvětlila smysl setkání s veřejností starostka Zdeňka Hamousová.
Památkáři a architekti veřejnosti ve Staré papírně popíší, jaké kroky se musejí provádět ve spolupráci Národního památkového ústavu s dalšími odborníky, a co konkrétně se má na seznam UNESCO ze Žatce zapisovat.

Po úvodní prezentaci se budou moci lidé ptát na věci, které je v souvislosti s UNESCO zajímají, včetně toho, jaké závazky, povinnosti by ze zápisu na seznam světového dědictví pro město vyplývaly. Nebo zda se zápisem nesouvisejí nějaká rizika, zvýšené náklady na rekonstrukce domů a podobně.

Účastníci setkání s veřejností na téma UNESCO
Vedení města:
starostka Zdeňka Hamousová
místostarostka Jana Nováková
místostarosta Jaroslav Špička
Členové steering group:
Lucie Radová – Národní památkový ústav
Olga Bukovičová – Národní památkový ústav
Tomáš Trávníček – vedoucí stavebního úřadu
Petr Bažant – projektant

 

zdroj FOTO: https://eml.wikipedia.org/wiki/UNESCO