Muž kupoval auto za 170.000,-Kč přes internet

Berounští kriminalisté vyšetřují další případ podvodného prodeje přes internet. Tentokrát na inzerát zahraničního serveru reagoval šestatřicetiletý muž, který si hodlal zakoupit nabízený automobil tovární značky Škoda Felicia Cabrio, rok výroby 1961, za částku 6.200,-EUR.

Poškozený na tento inzerát reagoval v polovině měsíce srpna a dne 22. 8. 2016 se mu prostřednictvím emailové komunikace ozval prodejce. Společně se domluvili, že prodávající vozidlo pošlepřes spediční firmu. A to hned jak poškozený odešle na účet spediční firmy půlku kupní ceny plus polovinu ceny za dopravu. Po odeslání peněz v hodnotě 86.000,-Kč na uvedený účet obdržel výzvu k zaplacení doplatku. U prodejce ještě ověřil, že musí zaplatit celou kupní cenu, pro případ, že by vozidlo při pětidenním testování zničil. Poškozený tedy dne 2. 9. 2016 poslal na uvedený účet další částku ve výši 84.100,-Kč.

Vozidlo mělo být muži doručeno dne 5. 9. 2016 v 18:00, ale do současné doby nedorazilo. Poškozený se snažil s prodejcem komunikovat. Ten již na emaily neodpovídá. Internetová stránka spediční firmy zmizela, a po jejím opakovaném vyhledávání se objevuje pouze oznámení „chyba 403 nemáte povolení vstupovat na tuto stránku“.

Celým případem se kriminalisté intenzivně zabývají. Bylo zjištěno, že částka 170.100,-Kč, kterou poškozený odeslal za nákup zboží, putovala
na zahraniční účet do Velké Británie.