Muž se skrýval před svými dluhy

Od roku 2011 pátrali berounští kriminalisté po hledaném muži (39), který již delší dobu neplnil vyživovací povinnost vůči svým dvěma nezletilým dětem. Za to byl na muže vydán příkaz k zadržení. Kriminalisté zjišťovali a prověřovali veškeré informace, které by vedly k jeho vypátrání. Zjistili, že muž kromě neplnění vyživovací povinnosti dlužil dalším několika lidem zapůjčené peníze. To byl zřejmě další z důvodů, proč zmizel a nikomu z příbuzných a přátel o sobě nepodal žádné zprávy.

V průběhu pátrání se policisté začali přiklánět k verzi, že hledaný už zřejmě nežije. Bylo zjištěno, že po celou dobu nenavštívil žádné zdravotnické zařízení, a pokud ano, tak pod jinou identitou. Neplatil sociální a zdravotní pojištění a jeho výskyt nebyl nikde zaznamenán. S ohledem na veškeré tyto skutečnosti byla jeho bývalá žena rozhodnuta, na jejíž děti neplatil výživné, požádat soud o prohlášení muže za mrtvého.
Dne 14. 1. 2017 ale policisté muže po šesti letech vypátrali v obci Šestajovice. Tam žil s novou přítelkyní. Důvodem jeho zmizení byla skutečnost, že je celostátně hledanou osobou. Dlouhodobě se skrýval, aby se vyhnul trestnímu stíhání. Po vypátrání byl předán kriminalistům. V současné době je stíhán na svobodě. V případě odsouzení mu hrozí až roční trest odnětí svobody.