Nový školní rok přivítala i Středočeská hejtmanka

Zahájení školního roku si nenechala ujít Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011), která přijela podpořit prvňáky do Základní školy Veltruby. Tři třídy místních školních nováčků obdrželo od hejtmanky dárek, který obsahoval učební pomůcky, výtvarné potřeby i sladké dobroty, navíc kraj věnoval knihy do místní školní knihovny.

„Byl to nezapomenutelný zážitek. Vidět v dětských očích to očekávání, radost, napětí i nervozitu… Bylo to dojemné. A já jsem moc ráda, že jsem u toho mohla být a prvňáčkům popřát příjemný vstup do školního života. Vím, jak důležitý krok to je nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče. Proto všem přeji pevné nervy, kreativního ducha, množství trpělivosti a radosti z nově nabytých vědomostí a poznatků,“ popsala hejtmanka.

Oproti minulému školnímu roku lze v oblasti středočeského středního školství předpokládat ukončení dlouholetého poklesu v počtech žáků. „Ve 106 krajských středních a vyšších odborných školách se očekávají podobné počty žáků jako v roce předchozím, a to kolem 35 000 žáků,“ upřesnila hejtmanka.