VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

Opravy desítek kilometrů vozovky čeká Kladno

Jak uvádí Kladenský deník, město Kladno připravilo pro letošní rok k realizaci desítky zásadních i drobnějších projektů rekonstrukcí a oprav komunikací. Do oprav, nových silnic a chodníků investuje více než 233 milionů korun. Z toho 120 milionů je určeno na chodníky a parkoviště. Dalších 30 milionů je připraveno na obnovu a rozšíření veřejného osvětlení a osvícení přechodů.
„Výčet všech opravovaných komunikací by byl velmi dlouhý. Celkové jde o desítky kilometrů vozovek a chodníků, mimo jiné švermovské ulice Pod Kuklíkem, sousední část ulice Svojsíkovi, dříve Erbonovy, Karla Rezka, velmi důležitou Kladenskou ulici na Korey, kompletní revitalizaci náměstí Edvarda Beneše nebo úpravu velmi frekventované Pražské ulice v Kročehlavech či části Moskevské ulice. Rovněž dojde k vybudování spojovacího chodníku mezi centrální částí Kladna a Švermovem, rozšíření parkování v Mostecké ulici nebo v Průchově a Štěchově, revitalizaci částí sídlišť Na Vyhaslém a ulice Obránců míru na Okrsku 4,“ přiblížil některé akce kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).
Město může spustit plánované akce okamžitě s příchodem příznivějšího počasí a spuštěním provozu obaloven. K jejich rychlé realizaci významně pomohou právě dokončené veřejné soutěže na rámcové smlouvy na opravy silnic a chodníků, které kvůli zákonným požadavkům a řadě připomínek trvaly bezmála dva roky.
„Máme problém se Středočeským krajem, protože ne všechny komunikace patří městu. Zásadní komunikace, jako je například ulice Milady Horákové, která je opravdu v tristním, totiž patří kraji,“ řekl Milan Volf s tím, že město nemůže investovat do cizího majetku.
Na nový povrch své ulice si budou muset ještě nějakou dobu počkat například ti, kteří bydlí v kročehlavské Zahradní ulici. Přestože se její obyvatelé již léta domáhají asfaltového povrchu, město její rekonstrukci do svých plánů, alespoň pro letošek, nezařadilo. „Stav ulice neodpovídá ani parametrům polní cesty. Bydlíme tu od roku 2000, avšak za ta léta se tu nic nezměnilo,“ řekl Kladenskému deníku Aleš Vondráček, podle kterého zasypání děr v ulici je jen krátkodobým a neúčinným řešení. To ostatně potvrzuje i jeden z jeho sousedů, podle kterého je nejkritičtější situace, když déle prší, a celá ulice se tak zaplaví vodou.
„Všechny ulice, bohužel, ihned opravit nemůžeme. O stavu části Zahradní ulice víme, trochu se pozastavuji nad tím, proč nebyla do rekonstrukce komunikací ve Starých Kročehlavech v roce 2014 zahrnuta i tato část. Letos jsme se zaměřili na dlouhodobě zanedbané ulice ve Švermově, na Korey a v dalších částech města, i Zahradní ulice se dočká rekonstrukce, jen ne v letošním roce,“ vysvětluje kladenský primátor.