Pachatel loupežných přepadení byl zadržen

BEROUNSKO – Od měsíce března letošního roku se berounští kriminalisté zabývali případy loupežných přepadení, ke kterým docházelo převážně na území města Beroun. Při prvním loupežném přepadení si pachatel vybral sázkovou kancelář v Berouně. Po příchodu do vnitřních prostor začal obsluhu ohrožovat nožem, který držel v ruce a pod pohrůžkou násilí si vynutil vydání finanční hotovosti. Poté své jednání opakoval zhruba po měsíci, kdy si celkem čtyřikrát vybral tu stejnou sázkovou kancelář, v jednom případě prodejnu tabáku v obci Králův Dvůr a také prodejnu potravin v Berouně. Scénář jeho přepadení byl pokaždé stejný. Způsobil škodu ve výši desítek tisíc korun.

Kriminalisté zjistili totožnost podezřelého. Před provedením jeho sedmého loupežného přepadení, kdy se chystal opět zaútočit na obsluhu té stejné sazkové kanceláře, muže zadrželi přímo před touto pobočkou. U muže zajistili pistoli a nůž. U pistole bylo zjištěno, že se jedná o atrapu.

Devětatřicetiletý muž se kriminalistům doznal. Nepochází z Berounska. Pobýval zde na jedné z ubytoven. V minulosti byl souzen za hospodářskou trestnou činnost. Motivem jeho činů měly být finanční potíže a také to, že neměl na placení alimentů.
V současné době je stíhán vazebně a v případě odsouzení mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.