VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

Petice proti stavbě nového dětského hřiště

Proti stavbě nového dětského hřiště, které by mohlo vzniknout ve Vrchlického ulici, protestují obyvatelé bytového domu v nejbližším sousedství. Lidé minulý týden vytvořili petici, kterou podepsalo 26 obyvatel z č.p. 2494 a 2495.

Rákosníčkovo hřiště vyhráli v celostátním hlasování obyvatelé města. Zástupci radnice a společnosti Lidl, která hřiště staví, vybírali vhodnou lokalitu, kde by mohlo hřiště vzniknout. Jako nejlepší varianty z hlediska územního plánování, bezpečnosti a stavebních podmínek byly vybrány lokality pod městskými hradbami a ve Vrchlického ulici. Právě Vrchlického ulice by byla ideální pro většinu hlasujících v městské anketě.

Proti jsou ale lidé v těsné blízkosti plánovaného hřiště. Bojí se přítomnosti problémových obyvatel, především z řad dospívajících, jejich hlučnosti a nevhodného chování. Proto v závěru minulého týdne sepsali svůj protest. „Petici jsme přijali a zaevidovali, budeme ji projednávat v radě města. Záležitost musíme konzultovat i se společností Lidl, která je investorem,“ vysvětlil místostarosta Žatce Jaroslav Špička.

Rákosníčkovo hřiště je určené pro děti předškolního věku. Vyrostlo by na místě, kde nyní je staré hřiště, a to na městském pozemku. Jde o lokalitu, kde se staví rodinné domky, v územním plánu se počítá i s několika bytovými domy. V budoucnu tak město stejně bude muset dětské hřiště jako