Pomozte najít falešného policistu, který kradl v Tescu

V sobotu 7. listopadu ve 4 hodiny ráno navštívil hypermarket v Americké ulici v kladně nezvaný návštěvník. Policie čekala na záběry z kamer a tak případ zveřejnila až teď.

Ostraze provozovny se muž představil jako příslušník Policie České republiky a chtěl ukázat tržbu z předešlého dne. Strážný ho odkázal na noční manažerku. Ta ho odkázala na hlavní pokladní, která po něm ani nechtěla ukázat  jakékoli potvrzení, že je oprávněn kontrolovat bankovky. Stačil jí jen falešný policejní průkaz , který neměl ani základní znaky služebního průkazu policisty. Žena mu umožnila vstup do počítárny peněz. Muž předstíral, že peníze kontroluje a mezi tím si některé  strkal do rukávů své bundy. Zhruba po dvou hodinách provozovnu opustil. Za pár okamžiků  hlavní pokladní zjistila, že jí chybí  172.000 korun.

Případ je prošetřován jako podezření z přečinu krádeže a v případě dopadení pachateli hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.

Vzhledem k tomu, že v hypermarketu je nainstalován kamerový systém, podařilo se zjistit podobu pachatele. Pokud muže na fotografiích poznáte, kontaktujte přímo vyšetřovatele případu na telefonním čísle 702 207 743, nebo můžete využít bezplatnou linku 158.

tesco3tesco2Tesco1

RP