Poslal peníze, zboží nedostal

KLADENSKO – Stochovští policisté prošetřují případ podvodu, kterého obětí se stal jedenatřicetiletý muž ze Stochova. Ten prostřednictvím sociální sítě naletěl při koupi brankářské výstroje. Dne 8. června 2017 zaslal na účet podezřelého šestatřicetiletého muže po předchozí komunikaci na sociální síti a následně po komunikaci na e-mailové adrese částku šest tisíc korun. Do dnešního dne však nedošlo k zaslání výstroje, ani k vrácení finanční hotovosti.
Podezřelý muž je prověřován pro podezření z přečinu podvodu a hrozí mu za tento skutek až dva roky za mřížemi.
Vzhledem k nárůstu této trestné činnosti důrazně upozorňujeme občany, aby nereflektovali na podobné nabídky a neposílali finanční prostředky neznámým lidem. Tato trestná činnost se velice složitě objasňuje a peníze, které se dostanou do rukou podvodníků, nezíská poškozený zpět v 99 %

Policie radí:
Nekupujte zboží přes neprověřené internetové obchody.
Věnujte výběru internetového obchodu velkou pozornost a zboží si nechte zasílat pouze na dobírku, nebo plaťte prodejci až při převzetí zboží.
Podvodné internetové obchody zákazníci rozpoznají tak, že jsou nového data založení, nejsou na ně kladné recenze, neobsahují kontaktní telefonní číslo do provozující společnosti, firma uvedená jako provozovatel má jako předmět podnikaní zcela jiný obor. Ceny jsou výrazně nižší, obchody zpravidla nemají kamennou provozovnu a objednané zboží nelze zaplatit a vyzvednout osobně.