VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

První oficiální účast České republiky na investičním summitu SelectUSA

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová navštívila minulý týden Washington D.C. Navázala tak na návštěvu ministerstva obchodu z října 2017.

„Ekonomický růst a bezpečný kraj bez rizik jsou moje politické priority. Inovace jsou hnacím motorem této politiky. Vrátila jsem se do Washingtonu na pozvání Richard Richards Foundation, abych dále rozvíjela vztahy na federální, státní a akademické úrovni. Přijela jsem propagovat Středočeský kraj předním americkým firmám. Středočeský kraj může hrát klíčovou roli při zavádění vývoje důležitých bezpečnostních a obranných technologií a správě jaderného paliva. Měla jsem zajímavé rozhovory o spolupráci při budování našeho inovačního centra s BAE Systems, Lockheed Martin, GE a společností AECOM. Také jsem navázala na jednání z října 2017 se společností Microsoft a s George Washington University. Prostřednictvím nadstandardních vztahů se světovým lídrem v inovacích může Česká republika a Středočeský kraj získávat know-how k inovacím a technologiím, které budou klíčem k získání investic s přidanou hodnotou, místo investic do logistických center a montážních hal. Chtěla bych, aby Středočeský kraj byl lídrem v inovacích a ekonomické prosperity České republiky,“ řekla hejtmanka.

Hejtmanka do Washingtonu přivezla také delegaci českých investorů na summit SelectUSA, kterého se zúčastnilo přes 3000 delegátů z více než 60 zemí světa. „Administrativa prezidenta Trumpa považuje summit SelectUSA pro zahraniční investory za jednu ze svých priorit. S delegáty diskutovalo pět amerických ministrů a mnoho guvernérů. Ministr obchodu Wilbur Ross mluvil o miliardových investicích, ale zmínil také investora, který do USA přišel s pouhými pěti miliony dolarů. Potvrzuje to, že i malé a střední české firmy mohou v USA podnikat,“ řekla hejtmanka Pokorná Jermanová. Delegace se zúčastnili zástupci technologických firem, ale také řada soukromých investorů a bankéřů.