Recidivista se vloupal do rodinného domu v Berouně

Berounští kriminalisté obvinili v těchto dnech recidivistu (42), kterého se podařilo dopadnout krátce po vloupání do rodinného domu v Berouně.
Velkou měrou přispěl k samotnému dopadení všímavý spoluobčan, který dne 19. 9. 2017 ve 12.10 hodin., oznámil policistům, že na pozemku rodinného domu v Berouně – Závodí spatřil neznámého muže, který přelézá oplocení. Na místo okamžitě vyrazili policisté z Obvodního oddělení Beroun, kterým se podařilo pachatele na místě zadržet. Následně bylo zjištěno, že muž do rodinného domu skutečně provedl vloupání. Navíc má na svědomí také nedávné vloupání do prostoru střední školy v Berouně, kde provedl vloupání do automatů s potravinami.
V minulosti byl tento muž již několikrát soudně trestán za předchozí majetkovou trestnou činnost. Kriminalisté v souvislosti s jeho osobou dále prověřují, zda i jiné případy, ke kterým došlo na našem okrese, nejsou jeho dílem. Muži sdělili obvinění z trestného činu krádež a porušování domovní svobody, za který mu v jeho případě, s ohledem na skutečnost, že se jedná o recidivu, hrozí až tříletý trest odnětí svobody. V současné době je muž stíhán vazebně.