Ředitelka Radka Soukupová rezignovala

Ve čtvrtek 10. srpna 2017 předala do rukou radního pro oblast vzdělávání a sportu Jana Skopečka (ODS) rezignaci na svoji funkci ředitelka Masarykovy obchodní akademie Rakovník Radka Soukupová. Rezignaci podala k 1. září 2017.

„Rezignaci paní ředitelky jsem uvítal, protože si myslím, že přispěje k uklidnění zjitřené situace na obchodní akademii a že se tak podaří nový školní rok zahájit v klidu a bez protestů. Situace na rakovnické obchodní akademii byla velmi komplikovaná. Od začátku jsme tomu věnovali velkou pozornost a hledali skutečné řešení namísto unáhlených, nepromyšlených kroků, které by situaci zkomplikovaly nebo na dlouho zablokovaly. Jsem proto rád, že po vzájemné několikatýdenní komunikaci s paní ředitelkou vyhrál zájem školy a studentů, nikoliv ambice dobojovávat jakékoliv spory,“ řekl k podané rezignaci ředitelky školy radní Jan Skopeček a dodal: „Rád jsem od paní ředitelky přijal zprávu, že nový školní rok je z hlediska provozního i pedagogického plně zajištěn.“

Středočeský kraj v nejbližší době vypíše konkurzní řízení na post nového ředitele Masarykovy obchodní akademie. „V následujících dnech budeme hledat kandidáta, kterého pověříme řízením školy do doby uzavření konkurzního řízení,“ doplnil radní J. Skopeček.

„K tomuto kroku jsem se rozhodla, protože zájem studentů pro mne vždy byl a je na prvním místě, stejně tak je pro mne důležitá moje rodina a zdraví mé i mých nejbližších. Přeji jak studentům, tak všem zaměstnancům školy, aby pro ně nový školní rok začal v klidu,“ uvedla ke své rezignaci ředitelka Masarykovy obchodní akademie Radka Soukupová.