VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

RELAXÁDA 1279 novinky

Olga Lounová Alok Kungs a Blackbear – NOVINKY Relaxády 1279

Alok a Martin Jensen vydávají ve spolupráci 

s Jasonem Derulou singl Don’t Cry For Me 

Brazilský DJ a producent Alok a tahoun taneční hudby Martin Jensen spojili síly s hitmakerem Jasonem Derulou a společně vydávají obrovský taneční počin Don’t Cry For Me. Nad proslulou produkcí Aloka a Martina se vznáší Jasonovy vokály a celý svět je novým singlem lákán k letní party atmosféře.

O tvorbě Alok říká, že „dělat hudbu, která vytváří nová spojení a pozitivní energii s fanoušky je moje priorita a pomáhá mi to udržovat rovnováhu v těžkých dobách, jako je tato. Myslím, že si naši spolupráci fanoušci opravdu užijí.“ Na něj navazuje Martin Jensen slovy: „Cítím se velmi šťastný, že mohu pracovat s tak talentovanými umělcu, jako jsou Jason Derulo a Alok. Celá moje dosavadní zkušenost byl úžasná. Museli jsem celou tuhlen písničku udělat online, což byla výzva, ale šlo to hladce. Těším se na reakce fanoušků.“ Jason Derulo to uzavírá slovy chvály a těší se na globální smršť, kterou píseň napáchá.

Alok se stává se svými 2,1 miliardami streamů a 13 miliony posluchači měsíčně jen na Spotify celosvětovým fenoménem. Je bezesporu považován za jednoho z nejvlivnějších a nejoblíbenějších brazilských umělců a řadí se mezi největší elektro-dance umělce na světě.

Zpěvačky Olga Lounová a Elis Mraz přicházejí s letním retro singlem „Napůl Lásky“ a představují nejbarevnější videoklip jaký jste kdy viděli.

 

Napůl Lásky, je současná píseň využívající tradiční „šedesátkový“ rytmus s moderním zvukem. Pokud patříte mezi milovníky stylu šedesátých let, tak si určitě užijete i nový videoklip, který září barvami. Vtipně rozdělené barevné spektrum pro každou zpěvačku zvlášť je provokativní pastvou pro oči a zároveň vystihuje text skladby o mileneckém vztahu. Velmi originální choreografie se chopil Filip Jankovič, který si tam i sám zatančil hlavní roli.

Kamery se chopil Tomáš Moravec známý mnoha zajímavými videoklipy Báry Polákové.

Olga Lounová k tomu říká: “Tahle píseň rozhýbe každého. Je to trochu jiná písnička, ale mě ta různorodost naplňuje, nechci se škatulkovat jen do jednoho stylu“.

Více o písničce se dozvíte v menším rozhovoru níže:

Jak vznikla tahle písnička?

Eliška: Písnička vznikla na hudební session ve Švédsku, kde jsem ji rozpracovala se švédským producentem Rickard Bonde. Poté byla nějaký čas v šuplíku. Když mě Oli pozvala jako hosta do Fóra Karlín na svůj vyprodaný koncert a zvažovaly jsme jakou píseň spolu zazpívat, tak jsem píseň přepsala do češtiny a poslala Oli, zda by ji nebavila. Měla jsem obrovskou radost, že ano a píseň jsme mohly spolu udělat.

Olga: Moc se mi líbila. Ale je pravda, že tomu ještě předcházeli pokusy napsat nějakou píseň společně. Vždycky jsme něco rozdělali a pak se zasekli, ale nakonec jsme každá přinesli raději svojí písničku. Eliška tuhle skvělou retro vypalovačku a já písničku Protože to nevzdám, kterou s náma ale nakonec nazpívalo ještě 13 dalších českých zpěváků.

 

Jaké bylo natáčení klipu?

Eliška: Natáčení bylo velmi barevné a zábavné. Klip jsme si s Oli vymýšlely samy, po večerech jsme vybíraly barvy, cvičily choreografie nebo jezdily po vetešnictvích a kupovaly kulisy, které pak ještě i večer před natáčením dobarvovaly. Byla to krásná a kreativní zkušenost takhle společně tvořit.

Olga: Musím říct, že to byl celkově hodně rozsáhlý projekt. Na české poměry i velký tým kreativních lidí, ale na každém detailu je kus z nás. Výsledek mě baví snad ještě víc, než samotné natáčení. Máme ale jednu zajímavou historku z natáčení. Dokonce je ta historka součástí finálního výsledku a můžete ho zahlédnout ve videoklipu v závěrečné scéně.

Objevila se nám na natáčení slečna se sluchovým postižením. Byla moc milá, tak jsem jí nabídla, zda by nechtěla natočit s námi závěrečnou hromadnou scénu. Ona byla štěstím bez sebe, tak jsme jí nechali obléknout, učesat a namalovat. Natočila to s námi, přestože hudbu neslyší. Teprve poté jsme zjistili, že do ateliéru zabloudila omylem. Místo v Kobylisech vystoupila v Klecanech a protože byl večer a viděla světla z ateliéru, tak šla za námi. A prý si splnila sen si zahrát před kamerou. Jen máme menší problém, neznáme její jméno, proto chceme poprosit fanoušky, zda by nám ji nepomohli najít. Má u nás honorář za své vystoupení.

 

Máte rády retro?

Eliška: Více než retro miluji Pin up styl, do kterého je celý klip hozený. Jeden čas jsem se takto česala a oblíkala i v normálním životě. Tedy si natočit klip v tomto stylu bylo i takové splněné přání.

Oli: Já už jsem vlastně trochu takový retro, tak retro miluju. Pin upky, barvy, ženskost a sukně této doby je neokoukatelná.

 

Co byste písničce popřáli?

Eliška: Hlavně ať se lidem líbí a dělá aspoň takovou radost, jakou jsme měly mi s Oli při jejím tvoření a točení.

Olga: Přála bych jí hodně tanečních podob a kreací nejen od tanečníků, ale i od lidí, co se utrhnou sami doma.

 

Nedávno jste byly v Eurovizi jako sokyně, berete se takto i v normálním životě?

Eliška: Ano, nedávno jsme sice bojovaly tak trochu proti sobě, ale rozhodně se to na našem vztahu nepodepsalo. Právě naopak. Mám obrovskou radost , že jsem v Olze našla kamarádku a beru ji i za takovou rádkyni, jelikož v mnoha ohledech je to neskutečná žena a dříč, který mě samotnou velmi motivuje.

Olga: To byla skvělá zkušenost, zjistili jsme, že jsme obě hráčky, ale jakmile hra skončí, jede se dál, tak jak to při hře bývá. Já osobně miluju deskové hry a prožívám je podobně i tam. Jedu naplno, ale nezlobím se, když prohraju, protože mě baví ta hra samotná. A jsem hrozně ráda, že jsme mohli hrát společně, protože jsem to měla s kým prožívat a probírat. A ještě radši jsem, že se nám vše prohlubuje. Elišku mám strašně moc ráda jako kamarádku a obdivuju její úžasný talent, hlas, smysl pro humor i otevřenost.

Kungs přichází s novou letní hymnou s názvem Dopamine

Hvězda francouzské EDM, DJ Kungs přichází s novinkou Dopamine. Vzrušující a ohnivá, zároveň ale příjemná letní hymna reflektující vše, čím si Kungs v posledních letech prošel. Popová skladba plná energie s ohromujícími vokály zpěváky JHarta má obrovský potenciál stát se letní hymnou. 

Výjimečný umělec Kungs se svěřuje, že když v roce 2018 odjel na pár měsíců do Los Angeles, aby tam psal nové písně, cítil se sám, pochyboval o sobě a tížily ho závažné osobnostní otázky. „Náhodou se ocitl na jedné párty, kde se cítil osamělý, smutný a měl úzkosti, ačkoliv jsem byl obklopen tolika lidmi. Druhý den jsem potkal JHarta a řekl jsem mu o všem, co cítím, a tak to všechno začalo. Potom vznikla takhle píseň.

blackbear vydává novinku queen of broken hearts 

Americký skladatel, producent a zpěvák blackbear byl v minulosti známý především pro své autorské počiny. Napsal například veleúspěšnou píseň Boyfriend pro Justina Bierbera. Na svou sólovou dráhu se dal v roce 2015, kdy albem Deadroses a globálním hitem idfc zremixovaného od producenta Tarra udělal díru do světa. Singl má nyní přes 300 milionů zhlédnutí na YouTube. Blackbear zpívá o svém způsobu života, opěvuje alkohol, luxus a sex, ale otevírá i svou křehkou a zranitelnou stránku osobnosti. Desku Anonymous napsal prý jakoby bez ega. 

Právě vydává píseň queen of broken hearts, kde sociální sítě a média nazývá zlým škůdcem, zatímco se introspektivně dívá na jasné světlo do svého mobilu. Mluví o závislosti na jeho světle stejně jako o jiných zlozvycích a charakterových vadách ve vztazích dnešní doby. Blackbear k písni říká: „Já jsem sociální síť a zlomím ti srdce, lásko.“

 

Dan Adam