VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

RELAXÁDA 1281 novinky

V poslední červencové Relaxádě mají novinku MIRAI Robin Schulz Metallica a KYGO

MIRAI …

Singl Chci tě mít do rána dostal novou podobu. 

Kapela Mirai spolu se slovenským raperem Majselfem přichází s novinkou!

Singl Chci tě mít do rána dostal retro a pozitivní energie. Kapela Mirai se dala dohromady se slovenským raperem Majselfem a vznikl zábavný videoklip v netradičním stylu. Režie se opět chopil Ondřej Kudyn. Kapela zve k poslechu zbrusu nového singlu z nejnovější a velice úspěšné desky Arigató a těší se na své fanoušky na festivalech a vyprodané podzimní tour. 

 

Spojení těchto československých umělců vzniklo tak nějak přirozeně, jak říká Mirai. Už při prvním setkání jsme si hudebně i lidsky sedli. Majselfovu tvorbu dlouhodobě sledujeme a baví nás. Jsme na jedné vlně a ze spolupráce máme velkou radost.“ 

„Ja osobne vnímam toto spojenie veľmi pozitívne, keď mi prišiel prvý kontakt od Mirai na spoluprácu, tak som sa veľmi potešil. Chalanov poznám z umeleckej stránky dlhšie a páči sa mi ich tvorba. V súčasnej dobe je bežne, že sa príbuzné žánre kombinujú a vznikajú mixy a táto skladba dostala znova novú polohu aj tým, že ide o spojenie Česka a Slovenska, takže sa pridala k tomu aj originalita. Z mojej strany sa spolupráca podarila na jednotku. Skladba je možno o maličký kúsok iný žáner ako robím štandardne, ale aj pri tvorbe môjho nového albumu, ktorý vyjde koncom tohto roka sú aj iné žánre, nerobí mi to problém, práve naopak, baví ma vždy niečo nové.  Táto skladba má hneď po prvom vypočutí nesmierne bavila a aj text som napísal okamžite po prvom vypočutí, takže sa teším ako sa bude páčiť aj našim fanúšikom“, hovorí raper Majself.

Nechtěli jsme další punk na mobil kvůli tomu, že celý klip je dost do retra stylizovaný, tak to bylo důležitý pro udržení konceptu,“ komentuje Mirai Navrátil. Klip režíroval jako poslední dva roky téměř všechny videoklipy Ondřej Kudyn, který se opět postaral i o styling, tentokrát neobvykle v retro stylu. Hlavní roli si zahrála mladá herečka Klára Miklasová. „Odehrála to úplně skvěle. Netušil jsem, že to bude tak dobrý. Bez ní by to video bylo poloviční,“ hodnotí frontman Mirai.

V následujících týdnech se Mirai chystají na festivaly a nemůžou se dočkat vyprodané podzimní tour, na kterou ještě přidali koncerty do Olomouce, Pardubic a Zlína. Na živo se s Mirai fanoušci v nejbližší době uvidí v Praze, Třebíči a Pelhřimově.

KYGO, TINA TURNER – What’s Love Got To Do With It

 

Světová superstar, DJ a producent Kygo se spojil dohromady s legendární žijící ikonou pop music Tinou Turner a vydali spolu novou verzi hitu What’s Love Got To Do With It. Tento v dnešní době dá se říci už popový evergreen byl přijat do Grammy světové síně slávy a magazín Rolling Stone ho označil mezi pětisty nejlepšími skladbami historie.

 

Singl doprovází i nový videoklip, ve kterém hraje Laura Harrier (Hollywood, Blackkklansman) a Charles Michael Davis (The Originals, The Vampire Diaries).

 

“Nemůžu být víc nadšený ze spolupráce s Tinou Turner, než jsem. Je to hudební ikona, na které jsem vyrůstal, a tato písnička je jednou z mých nejoblíbenějších. Mít možnost udělat její novou verzi je pro mě velmi speciálním okamžitkem v kariéře. Moc jsem si užil nesmrtelných vokálů Tiny Turner a i když bylo velmi náročné nepřipravit píseň o její esenci a přitom do ní přidat něco svého, jsem s výsledkem velmi spokojený,” říká ke vzniku nové verze Kygo.

METALLICA …

Metallica ohlásila vydání živého alba S&M2 se San Francisco Symphony 
a nyní vypouští nové verze All Within My Hands a Nothing Else Matters

Legendární metalová kapela Metallica & San Francisco Symphony společně vydají 28. srpna živé album S&M2.

Koncerty S&M2 6. a 8. září 2019 byly historickým okamžikem z několika pohledů – nejenže byly slavnostním otevřením sanfranciské arény Chase Center, ale znovu spojily kapelu a symfonický orchestr poprvé od jejich vystoupení v roce 1999, které bylo zachyceno na desce oceněné Grammy, jež představila do té doby vůbec první symfonické ztvárnění písní Metallicy.  Koncerty vyprodané a nadšeně přijaté 40 tisíci fanoušky, kteří za kapelou přicestovali ze 70 zemí světa. Známé osobnosti a média koncerty hodnotily slovy: „Skupina dokázala, že všechno je možné,“ nebo „Byli jsme svědky koncertu, o kterém se bude mluvit ještě další desetiletí.“

Album je přelomovou verzí v katalogu kapely, a to jak zvukově, tak vizuálně. O produkci se postaral Greg Fidelman a s ním James Hetfield a Lars Ulrich. Živé album zachycuje více než dvou a půl hodinový záznam, kdy James, Lars, Kirk Hammett a Robert Trujillo performují společně s osmdesáti členou SF Symphony, legendárním hudebním ředitelem orchestru Michaelem Tilson Tomasem a dirigentem Edwinem Outwaterem. Koncertní záznam je tak zbrusu novou edicí, kterou natočil Joe Hutching. Album je k dispozici v předprodeji už nyní a doprovází ho dvě nové verze hitů „All Within My Hands“ a „Nothing Else Matters, které najdete na digitálních platformách.

Robin Schulz zremixoval píseň Sun Is Shining od Boba Marleyho

Na Grammy nominovaný producent a DJ Robin Schulz přepracoval klasiku Boba Marleyho. Píseň Sun Is Shining je nyní energická a klasicky klubová pecka přesně v Schulzově stylu, který jí přidal nakažlivou bassline a spolu s klavírními akordy vytvořil ze Sun Is Shining ideální taneční skladbu na léto. 

 

Skladbu původně vydal Bob Marley na svém albu Soul Revolution v roce 1971. Robin Schulz spolupráci komentuje slovy: „Je to naprostá čest, být vybrán k tomuto přepracování. Bob Marley je opravdová legenda. Je to privilegium a vrchol mé kariéry, mít možnost přidat svou individuální notu k této velkolepé písni. Na vydání se opravdu těším.“

Německý elektro a deep house DJ Robin Schulz vtrhl na scénu v roce 2014 se svým remixem Waves. Od té doby se stal jedním z nejuznávanějších elektronických umělců na planetě. Spolupracoval se jmény jako David Guetta, Cheat Codes nebo Winona Oak. Od roku 2015 se Schulz také pravidelně objevuje v seznamu DJ Mag Top 100.

Dan ADAM