VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

Silnice od Kladna bude uzavřená až do konce dubna

Jak uvádí Kladenský deník, Silnice třetí třídy bude v úseku od Dolu Libušín ve směru do Kladna-Rozdělova až ke křižovatce U Ručiček od pondělí kompletně uzavřena.
Vozovka bude totiž podrobena rozsáhlé rekonstrukci. Z tohoto důvodu bude komunikace neprůjezdná až do 29. dubna. Jak potvrdil Kladenskému deníku Karel Motal z Krajské správy a údržby silnic, který je vedoucím technického úseku oblast Kladno, silnice slouží v tomto stavu zhruba od 80. let minulého století a její povrch je už na hranici životnosti. Přestože se jedná o komunikaci třetí třídy, je velmi frekventovaná. Kromě asfaltového povrchu budou dosypány dále krajnice, domalováno vodorovné značení a vyčištěny příkopy. Opravy na silnici budou rozděleny na dvě části. I. etapa se uskuteční v termínu od pondělí 5. března do pátku 30. března.
V první etapě bude v pondělí 5. března provedena uzavírka v úseku silnice od křižovatky U Ručiček po křižovatku se silnicí v části města Libušín Důl.
II. etapa se následně uskuteční v termínu od soboty 31. března do neděle 29. dubna. V tomto termínu se bude pracovat na úseku z Kladna Rozdělova od křižovatky se silnicí směr Libušín po křižovatku se silnicí U Ručiček.
„Zhotovitelem akce v úseku silnice 3,1 kilometru je sdružení Společnost Libušín –Kladno (Silnice Topolany a.s. a Alpine Bau CZ a.s.). Náklady na opravu převyšují 23 milionů korun. Půjde o opravu povrchu silnice, při kterém bude odfrézována obrusná a ložná vrstva, celkem 110 milimetrů. V místech poruch konstrukčních vrstev bude, kromě dalšího, provedena lokální sanace konstrukce, popsal Karel Motal.