VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

Sobota patří dětem ze středočeských dětských domovů

Poslední květnová sobota patří v Parku Mirakulum už tradičně dětem z dětských domovů. Nad akcí už potřetí převzala záštitu hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011), která děti ze středočeských dětských domovů společně s Jiřím Antošem, majitelem Parku, v Mirakulu přivítá.

Kraj spravuje řadu dětských domovů, a dětem, které v nich žijí, se snaží zpříjemnit život, jak jen to jde. Vím, že to bez biologických rodičů mají těžší než ostatní. Dětský den v Mirakulu je jednou z tradičních akcí, které v průběhu roku pro ně chystáme, a jsem přesvědčená, že na ni děti rády vzpomínají. I já se upřímně na setkání s dětmi těším,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Dětské domovy mají u nás vždy dveře otevřené a již od začátku fungování Mirakula neplatí děti z dětských domovů vstupné. Jsme rádi, že jim můžeme tímto způsobem přinést trochu zábavy a třeba jim i ukázat něco nového,“ míní Jiří Antoš a připomíná, že i když v parku budou „řádit“ zhruba tři stovky dětí, bude samozřejmě otevřen i všem ostatním návštěvníkům. „Vzhledem k tomu, že park se rozkládá na deseti hektarech, není potřeba se obávat, že by se na vás nebo vaše děti místa nedostalo.“

A na co všechno se můžete v sobotu 26. května těšit?

V parku bude třeba náš starý známý – kouzelník Roberto, který zaručeně rozesměje malé i velké a zároveň děti naučí pár kouzel,“ upozornil Jiří Antoš. Děti si zajisté užijí i výtvarné workshopy. Speciální program bude po celé odpoledne probíhat v amfiteátru, kde se bude střídat cirkusové a kouzelnické představení. „Cirkus Carini k nám přiveze show indických opiček, koziček a pejsků, kovbojské hry v podobě práce s lasem a bičem a také s vrháním nožů, jezdeckou akrobacii a žonglování,“ vypočítává Jiří Antoš. Kouzelnická představení obstará kouzelník, žonglér, mim, klaun, akrobat a světoběžník Roberta Navara, který své triky podává s humorem sobě vlastním, takže se rozhodně máte na co těšit.

V provozu budou všechny atrakce parku a také Tankodrom Milovice, kde se děti i dospělí mohou projet obrněnými transportéry, vyzkoušet paintball či zastřílet z brokovnice. Pokud na tankodrom pojedete zdejší úzkokolejkou, určitě si před odjezdem vyzkoušejte letošní novinku, drezínu. „Myslím, že dnešní děti drezínu možná nikdy neviděly, natož aby měly šanci se svést. Proto jsme poblíž zastávky vlaku položili 40 metrů kolejí. Naše drezína je na ,lidskýʽ pohon, takže kdo se chce svést, ten se trochu zapotí,“ říká a úsměvem Jiří Antoš a připomíná i největší lanové centrum v republice. Vzniklo propojením Lesního města a Lanového centra. Jde vlastně o obrovské přírodní prolezky plné visutých můstků, lanových stezek a překážek, kterými můžete procházet nejrůznějšími směry a v několika patrech. „Díky tomu, že je v několika patrech nad sebou, přijdou si zde na své starší děti, které se nebojí řádit v korunách stromů, i ty mladší, co se raději drží jen metr, dva nad zemí,“ dodal Jiří Antoš, který doufá, že malé návštěvníky zaujmou i lesní minizoo, naučné zahrady, v nichž už všechno raší a kvete, či třeba ptačí městečko.

V sobotu 26. května platí běžné víkendové vstupné, otevřeno je od 10 do 18 hodin.