VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

Trasa Žatec – Louny: jedna uzavírka skončí, ale druhá hned zase začne!

Žatecko – O víkendu po dvou měsících skončí uzavírka silničního úseku v oblasti Drahomyšle na silnici Žatec – Lipenec – Louny. Jenže řidičům na této silnici se zas tak moc neuleví, protože hned od pondělí bude uzavřena další její část za Žatcem, a to u Trnovan.

Objížďka bude vést přes Staňkovice, Tvršice, Rybňany a Zálužice. Uzavírka bude dlouhá – trvat má tři měsíce. „Termín ukončení je stanoven na 19. srpna,“ informoval Tomáš Kassal, mediální pracovník města Žatce.

Uzavírka úseku u Drahomyšle trvala od března, objížďka vedla přes Dubčany a Liběšice a prodloužila cestu zhruba o čtyři kilometry. Objížďka nového uzavřeného úseku přes Staňkovice a Zálužice bude ještě delší, řidiči při ní budou i přejíždět Ohři. Důvodem uzavírek jsou opravy silnic.

Ani druhá frekventovaná spojnice mezi Žatcem a Louny není bez komplikací, protože u Postoloprt probíhá stavba budoucí dálnice D7 a obchvat města se rozšiřuje na čtyři pruhy. Řidiči tam už od závěru loňského roku jezdí po provizorní přeložce silnice, která je posunuta blíže směrem k Bitozevsi. Cesta se rovněž prodlužuje, někdy tam vznikají i kolony. Celý nově budovaný úsek dálnice v tomto místě má být dokončen a uveden do provozu v srpnu.

V okolí Žatce je uzavřena ještě i další důležitá silnice Žatec – Holedeč na hlavní trase Žatec – Rakovník. Silničáři tam opravují povrch vozovky a silniční mosty. Objížďka vede přes Radičeves a Měcholupy. Tato uzavírka má skončit rovněž v srpnu.