Uzavírka ulice v Rakovníku

Jak uvádí Rakovnický deník, hlavní dopravní tepna města Rakovník, Pražská ulice, se od 4. prosince kompletně uzavře a stane se neprůjezdnou. A to kvůli celkové rekonstrukci.
Uzavírka, které se mnozí Rakovničané i přespolní už nyní doslova děsí a prorokují kolaps v dopravě, bude pravděpodobně trvat až do 20. prosince. Rozdělena je do dvou etap a řídí ji Středočeský kraj, pod který komunikace spadají.
První etapa plánované celkové rekonstrukce se dotkne Pražské ulice. V avizovaném datu by se měla pro řidiče zcela uzavřít, a to od kruhového objezdu až po Pražskou bránu.
Ve druhé etapě pak má být uzavřena právě část od Pražské brány po semafory na jedné z hlavních křižovatek ve městě u Tylova divadla.
Podle informací města by se uzavírky neměly dotknout výjezdu z náměstí. Po celou dobu prací by tam řidiči měli mít bez problému umožněn výjezd.
Když město Rakovník informace o uzavírkách Pražské a Tyršovy ulice zveřejnilo, strhla se mezi Rakovničany doslova lavina kritických komentářů. Občanům vadí zvláště nešťastné předvánoční datum.
Mluvčí rakovnické radnice Alida Štulajterová ale opakovaně upozorňuje, že se jedná o krajské silnice, na kterých bude opravné práce provádět Krajská správa a údržba silnic (KSÚS). Město je tudíž nemá možnost ovlivnit.
Kromě doslova rušného předvánočního času občany města tíží také přístupnost parkovacích ploch v ulici Spalova. Podle zveřejněné mapky by totiž měl být vjezd na parkoviště uzavřen na celých dvacet dní. V místech přilehlého sídliště přitom bydlí několik desítek rodin, které nemají jinou možnost, jak se ke svým domovům dostat, než právě přes Pražskou ulici.
Uzavírku, která značně ochromí dopravu města, musí řešit kromě jeho obyvatel také řidiči hromadné dopravy. I ti budou muset po dobu rekonstrukce využívat objízdné trasy. To, jak budou nápor aut zvládat ulice Čsl. Legií a Havlíčkova, v případě nákladních aut pak ještě Lišanská a Luženská ulice, se ukáže už za čtrnáct dní.

uzavirka uzavírka2