VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

V pražském metru bude mobilní signál

Praha konečně našla společnou řeč s operátory a obě strany se dohodly na pokrývání metra mobilním signálem. Do konce října 2018 operátoři pokryjí úsek trasy C mezi Roztyly a Muzeem, půjde o osm stanic i tunely. Ještě do 15. září přitom v rámci pilotního projektu pokryjí tři stanice a tři tunelové úseky.

Smlouva bude uzavřena na 20 let, operátoři městu zaplatí 120 milionů korun. Metro bude kompletně pokryté do roku 2022. „Jsem ráda, že to, co se slibuje Pražanům už mnoho let, se konečně stane realitou a dohodu na pokrytí metra mobilním signálem se nám s konsorciem mobilních operátorů podařilo dojednat,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Momentálně lze volat a datovat pouze na trase A z Dejvické do Motola. V tomto úseku se pokrytí budovalo v roce 2015. Nejdříve ve stanicích, pak se několik měsíců pokrývaly tunely. Práce byly prováděny po nocích, aby se tím nekomplikovala doprava. Stejné to bude i s úsekem C, kde se vyzařovací kabely do tunelů nainstalují během nočních 3,5 hodin, kdy je provoz zastaven.