Vedení kraje řeší obnovení interního oddělení

Vedení kraje vyzvalo provozovatele sedlčanské nemocnice, společnost VAMED Mediterra, aby obnovil provoz interního oddělení, nebo začal připravovat náhradní řešení s posílením ambulantní a následné péče. Vyplynulo to z dnešního jednání náměstka pro oblast zdravotnictví Martina Kupky (ODS), radní pro oblast sociálních věcí Jaroslavy Němcové (ANO 2011) se starostou Sedlčan Jiřím Burianem (ODS) a zástupci nemocnice, sedlčanského domova pro seniory a Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Společnost VAMED MEDITERRA přerušila provoz interního oddělení tamní nemocnice na konci loňského roku s tím, že není schopna zajistit potřebný počet lékařů. Od té doby poskytují potřebnou akutní péči krajské oblastní nemocnice v Příbrami a v Benešově. Kraj také obratem posílil s pomocí města sedlčanské stanoviště záchranné služby. Náměstek pro oblast zdravotnictví Martin Kupka (ODS) vyzval provozovatele, aby se pokusil obnovit činnost interního oddělení. „Dnes jsme zástupce Mediterry vyzvali, aby udělali maximum pro zajištění potřebného počtu lékařů pro interní oddělení a opět ho otevřeli.“

Pokud by nemocnice potřebný počet lékařů pro interní oddělení nezajistila, měla by navrhnout náhradní krizové řešení. „Tím by mohlo být garantované rozšíření ambulantní a následné péče,“ dodal náměstek Kupka (ODS).

Další jednání by se mělo uskutečnit v první polovině března.