VÝDEJ VÝHER: Pondělí - Pátek | 09:00 - 15:00 | Radio Relax, budova Galerie Kladno

Změny dopravy u gymnázia a u Amálky v Kladně

Uzavření silnic v ulici Cyrila Boudy nebo Amálská způsobují v Kladně dopravní komplikace.

Jak uvádí deník Vaše Kladno, silnici v ulici Cyrila Boudy nad gymnáziem město obousměrně zprovozní na konci října. Včera ráno kolem téhle rozestavěné komunikace vznikla radikální dopravní úprava, která skončí zároveň s pracemi nad gymnáziem. V současné době si dejte pozor na změnu řazení do jízdních pruhů. Ulice Váňova podél gymnázia ke křižovatce s ulicí Cyrila Boudy je jednosměrná, rozdělená na tři pruhy. Dva jsou pro odbočení doprava směrem do Kleinerovy ulice, levý pruh je pro jízdu rovně k soudu a k odbočení do ulice Cyrila Boudy. Z té se po veškerou dopravu až do konce října stala jednosměrka.
Autobusy, které ještě ve čtvrtek jezdily nad gymnáziem obousměrně a u gymnázia stavěly, jezdí od pátku pod gymnáziem souběžnou Purkyňovou ulicí. Tam také mají přesunutu zastávku. Pozor, z Váňovy ulice je do křižovatky s Purkyňovou stopka, ovšem zprava je přikázaná přednost v jízdě. Než město tuto značku zakryje, musí si řidiči vzájemně vyjít vstříc.

Nad soudem na náměstí E. Beneše pokračují práce na zbývající části komunikace do ulice Amálská. Vzniká tam nový chodník a silničáři povrch vozovky zvedají. Práce skončí v polovině listopadu.